KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4137037
nr 413 7037
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Akvarell, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Martina med blommor', Singapore, signerad, 1965, 38 x 28
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 15 maj 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason